Eesti Kunstimuuseum

2018. aasta augustist kuni 2019. aasta kevadeni toimus Eesti Kunstimuuseumis Konrad Mägi isiknäitus.

„On kaks teed, kuidas kunst võiks hõlmata elu. Mugav tee on mõistuse tee, mis hõlmab elu vaid selle juhuslikkuses, selle kurvas ja rumalas argisuses. Järsk tee, mis viib üle kuristike – see on hinge tee, kelle jaoks elu on sügav uni ja piinlev eelaimus teistsugustest suhetest, teistsugustest sügavikest kui need, milleni meie hale mõistus võib tungida.“ Konrad Mägi

Konrad Mägi näitusel Kumu kunstimuuseumis oli eksponeeritud üle 40 maali enamikest Mägi loomeperioodidest. Fookuses olid tema dramaatilised, intensiivse värvikasutuse ja tundliku loodustajuga teosed.

Lõuna-Eestis põlislaante vahel kasvanud Konrad Mägi jaoks oli looduse maalimine alati katse tungida looduses peituvate salapäraste ja müstiliste jõududeni. Tema jaoks pakkusid nii loodus kui ka selle maalimine peaaegu et sakraalseid kogemusi, kuna äärmiselt tundliku natuuriga kunstnik otsis pidevalt kokkupuudet reaalsusvälisega.

Kumu väljapanek keskendus Mägi maastikuvaadetele, mille kõrval tõusevad esile ka Itaalia perioodil Capril, Roomas ning Veneetsias valminud teosed.

Näitusega kaasnes kataloog nii eesti kui ka inglise keeles.
Näitust saatsid ka põhjalik audiogiid ning tutvustusfilm Konrad Mägi loomingu tähendusest.

Näituse kuraator oli Eero Epner, koordinaator Liis Pählapuu, kujundaja Tõnis Saadoja ning graafiline disainer Kätlin Tischler.

 

 

 

 

 

 

Fotode autor Stanislav Stepaško