Ilmunud on Konrad Mägi loomingut tutvustav mahukas album

Konrad Mägi Sihtasutuse tellimusel on valminud ligi 600-leheküljeline Konrad Mägi (1878–1925) loomingut tutvustav album.

Albumi südames on peaaegu sada Mägi loomingu kõige olulisemat teost, mis on varustatud saatetekstidega. Nende koostamisel on kasutatud lisaks kunstiajaloolisele võrdlusmaterjalile ka näiteks meteroloogilist andmestikku ja botaanilist analüüsi. Lisaks avatakse ajaloolisi, sotsiaalseid, poliitilisi, esteetilisi ja muid kontekste. Täpsustatud on mitmete teoste maalimispaigad, näiteks on selgunud, et mõned Rooma perioodi paigutatud maalid on loodud hoopis Napolis.

Albumis on ka Konrad Mägi teoste täielik register, kus on väikeste reproduktsioonidena ära toodud kõik seni teadaolevad 283 Mägi maali, mis on viimase saja aasta jooksul endast maha jätnud kasvõi ainult mustvalge jälje.

Samuti on albumis Konrad Mägi kirjad koos kommentaaridega ning lühidalt tema elulugu. Album on varustatud mitmete elulooliste ja illustratiivsete fotode ning lisamaterjalidega.

Albumi koostaja on Eero Epner, teoste saatetekste on kirjutanud ka Lola Annabel Kass. Albumi kujundaja on Angelika Schneider ja koordinaator Maris Kunila.

Käesoleva aasta lõpus ilmub album ka ingliskeelsena.

Raamatu väljaandja on Sperare OÜ.