Otepääl ja Pühajärvel tähistati Konrad Mägi 143. sünniaastapäeva

1. novembril tähistati Konrad Mägi 143. sünniaastapäeva maalimispaikade stendide avamisega Otepääl ja Pühajärvel.

Konrad Mägi käis Otepääl mitmel korral, mil ta suvitas Pühajärvel (1918–1920).
Mägi maalis sageli Pühajärve, kuid on kujutanud ka nii Otepää tänavaid kui ka kirikut. Tol perioodil süvenesid Mägi loomingus eksistentsiaalsed toonid, ta tajus looduses üha enam pingeid ja sakraalsust.

Otepää ja Pühajärve stendidel olevad teosed on pärit Eesti Kunstimuuseumi ja Viinistu kunstimuuseumi kogust, samuti Eesti Üliõpilaste Seltsist ja erakogust.

Otepää stend

Pühajärve stend

Stendid paigaldati koostöös Otepää vallavalitsusega Otepääle, Valga mnt ja Tehvandi põigu nurgale National Geographicu kollase raami juurde ning GMP Pühajärve restorani juurde rannapromenaadi alguses.  Kohapeal võtsid sõna Konrad Mägi Sihtasutuse nõukogu esimees Enn Kunila ja kunstiajaloolane Eero Epner. Kohaletulnuid tervitas Otepää vallavanem Jaanus Barkala, sõnavõtu tegi ka Otepää kunstnik Reet Ohna. Muusikalise ja sõnalise poole eest hoolitses Otepää Kultuurikeskused loomejuht Kaidi Pajumaa, kitarril saatis Kristjan Luik.

Konrad Mägi Sihtasutus tähistab stendidega need olulisemad paigad Eesti maastikul, kus valmisid maalikunstnik Konrad Mägi silmapaistvad teosed. Avatud on juba stendid Kihelkonnal, Vilsandil ning Kuressaares.