Konrad Mägi Sihtasutuse preemia pälvis Nils Ohlsen

Konrad Mägi Sihtasutuse 2023. aasta preemia pälvis Nils Ohlsen, Lillehammeri Kunstimuuseumi direktor.

Nils Ohlsen koos EMMA muuseumi direktrissi Pilvi Kalhamaga kureerisid 2022–2023. aastal Lillehammeri Kunstimuuseumis näituse „Konrad Mägi. Eesti maalikunsti suurkuju”, kus oli  väljas rohkem kui 100 maali – maastikumaalidest portreede ja vaikeludeni.

Näitus pälvis erakordset publikumenu ja olulist kajastust Norra meedias. Norra Rahvusringhääling valis Konrad Mägi näituse Norra möödunud aasta kaheksa olulisima kunstisündmuse sekka.

Nils Ohlsen on kunstiajaloolane, kes on töötanud mitmes muuseumis teadusdirektori, kuraatori ja muuseumijuhina.

Ta on öelnud, et „Fantastiline on see, kuidas Konrad Mägi värve kasutab ning oma maale struktureerib. Ta tõlgendab loodust täiesti ainulaadses pildikeeles. Konrad Mägi on vaimustav modernist, kes on samal tasemel Edvard Munchi ja Ernst Ludwig Kirchneriga“.

Konrad Mägi Sihtasutuse preemia on ette nähtud inimesele või kollektiivile, kes on teinud palju Eesti kunstiajaloo olulisima maalikunstniku Konrad Mägi (1878–1925) elu ja loomingu tutvustamiseks. Varem on preemia pälvinud EMMA muuseumi direktriss Pilvi Kalhama (2022), filmirežissöör Marianne Kõrver (2020), kujundaja Tõnis Saadoja (2019) ja kunstiajaloolane Eero Epner (2018). Preemia suurus on 5000 eurot.

Preemia pidulik üleandmine Nils Ohlsenile toimus 1. novembril, mil Tartus, Heino Elleri muusikakoolis tähistati rahvusvahelise konverentsiga Konrad Mägi 145. sünniaastapäeva.