Mikkeli muuseumis saab näha Konrad Mägi seni eksponeerimata töid

26. augustil Mikkeli muuseumis avatava näitusega „Konrad Mägi. Seninägemata maalid“ tuuakse kohaliku kunstipubliku ette armastatud Konrad Mägi seni eksponeerimata teosed. Teosed on pärit erakogudest, mõni neist jõuab siia ka välismuuseumide kogust. Näitusega kaasneb ka ülimahukas, Mägi kogu loomingut tutvustav album.

Konrad Mägi. Saaremaa. 1913 – 1914. Väliseesti muuseum (Kanada)

Viimastel aastatel on leitud mitukümmend Konrad Mägi (1878–1925) teost, mida avalikkus pole veel kordagi näinud või millega ollakse tuttavad vaid reproduktsioonide kaudu. Teoseid on leitud Eestist, aga ka Kanadast, Rootsist ja mujalt. Käesolev väljapanek tutvustab publikule esmakordselt seni eksponeerimata maale peaaegu kõigist kunstniku loomeperioodidest, mis täiendavad meie arusaamist Mägi pärandist.

Eero Epner, kes on põhjalikult Mägi loomingut uurinud ning kes on ka näituse üks koordinaatoritest, kirjeldab ilmuva albumi olulisust kohaliku kunstiloo kontekstis: „Uued avastatud tööd, täpsustatud faktid ja tervikuks koondatud ülevaade loomingust võiks olla heaks baasiks, millele saab rajada erinevaid tõlgendusi ja lisada andmestikku.“

„Näitusega soovime rõhutada erakogude rolli kunsti talletamisel ja kunstnike loomingust ettekujutuse laiendamisel. Pika uurimisprotsessi tulemusena erakogudest avalikkuse ette toodud Konrad Mägi maalide väljapanek annab kunstihuvilistele võimaluse näha teoseid muuseumikeskkonnas, siduda need kunstniku eelnevalt teada olnud loominguga,” selgitas näituse üks koordinaatoritest, Mikkeli muuseumi direktor Aleksandra Murre.

Väljapanek on avatud vaid 18. septembrini, kuid näituseperioodiks on muuseum pikendanud lahtiolekuaegu: teisipäevast pühapäevani kell 10–20.

Näitusega kaasnevad ka publiku- ja haridussündmused.
Koordinaatorid: Eero Epner, Aleksandra Murre
Näitus saab teoks Eesti Kunstimuuseumi Mikkeli muuseumi ning Konrad Mägi Sihtasutuse koostöös.

Lisainfo: https://mikkelimuuseum.ekm.ee/syndmus/konrad-magi-seninagemata-maalid/