Mikkeli muuseumis toimunud näitus aitas avastada uusi Konrad Mägi maale

Pühapäeval, 18. septembril lõppes Eesti Kunstimuuseumi Mikkeli muuseumis Konrad Mägi seninägemata teoste näitus. Näitust, mille idee pärineb Konrad Mägi Sihtasutuselt, saatis suur edu: kolme nädala jooksul külastas seda pea 11 000 külastajat. Erakogude näitus ja uue kunstialbumi väljaandmine on viinud veel ühe toreda tulemuseni – viimastel nädalatel on välja ilmunud neli Konrad Mägi maali nii Eestist kui ka Norrast ning isegi Austraaliast.

Näitusel tutvustati kunstipublikule erakogudest pärit teoseid, mida avalikkus ei olnud varem näinud või millega oldi tuttavad vaid reproduktsioonide kaudu. Samaaegselt näitusega ilmus ka Eero Epneri koostatud mahukas Konrad Mägi kunstialbum, mis koondab kõik kunstniku teadaolevad tööd. Seni avalikkusele teadmata töid on selles albumis umbes 40 ning nendest 17 olid näitusel väljas.
„Konrad Mägi seninägemata maalide näitus oli küll teoste arvult väike, kuid sisult väga suur. Seda suurust andis väljapanekule Eero Epneri koostatud mahukas ja põhjalik album. Tegemist on kunstniku peaaegu täieliku catalogue raisonné’ga, mida iseloomustab nii sisutihedus kui ka nauditav stiil ja interdistsiplinaarne lähenemine. Selle lehekülgedelt tõuseb selgelt esile kunstniku isiksus, tema teoste stiil ja maalilised väärtused, aga ka Mägi ümbritsenud inimesed, ilmastikuolud ja kogu ajastu,“ vahendab nii enda kui ka raamatut lugenud kolleegide ja näitust külastanud inimeste muljeid Mikkeli muuseumi direktor Aleksandra Murre.

Konrad Mägi Sihtasutus jätkab kadunud teoste otsimist, tänades kõiki, kes on andnud enda valduses olevatest Mägi maalidest teada ning oodates jätkuvalt informatsiooni uurijate ja avalikkuse eest seni varjul olnud teoste kohta aadressile info@konradmagi.ee